P&P TIMBER s.r.o.

CLT PANELY

CLT PANELY

VÝHODY:

  • RYCHLOST VÝSTAVBY – hrubá stavba běžného rodinného domu do jednoho týdne
  • VZDUCHOTĚSNOST A ENERGETICKÁ ÚSPORA – dokonalá vzduchotěsnost objektů bez nutnosti instalace fólií a předstěn
  • PŘÍZNIVÉ KLIMA – masivní dřevěná konstrukce výrazně přispívá k lepšímu vnitřnímu klimatu budov
  • AKUMULACE TEPLA – fázový posun stěn v kombinaci s vhodným tepelně izolačním materiálem je srovnatelný s klasickou zděnou stavbou
  • VÍCE PROSTORU – štíhlá obvodová konstrukce dřevostaveb nabízí o 6 až 10% více vnitřního prostoru oproti zděným stavbám při stejné zastavěné ploše

CLT (Cross Laminated Timber) je stavební výrobek z masivního dřeva, zhotovený příčným slepením nejméně tří vrstev jednovrstvých lamelových desek.
Panely CLT skýtají takřka neomezené možnosti, co se týče stylu a architektury. Jsou vhodné jak pro vnější i vnitřní stěny, tak i pro stropy a střechy, bez nutnosti použití dodatečných podpůrných či alternativních konstrukcí. Hotové, dle projektu opracované panely se dopravují přímo na staveniště, kde z nich postavíme během několika dnů hrubou stavbu domu.
Panely se vyrábí v kvalitě nepohledové, průmyslově pohledové a kvalitě pohledové, přičemž každá jednotlivá deska je dodávána s broušeným povrchem. Panely se vyrábějí ze smrku, popřípadě borovice.
Pro finální povrchové vrstvy v pohledové kvalitě lze vybírat standardně ze smrku, borovice, jedle, modřínu a limby. Ostatní dřeviny na poptání.